Wpływ cebuli na nasze włosy – Babaria Onion (Szampon cebulowy)

Wszyscy wiemy, czym jest cebula, ale może nie każdy wie, jakie zastosowania może mieć. Czy wiesz, że ma dobroczynne właściwości dla włosów?

Cebula to roślina z wieloma gatunkami, której zwykle używamy do gotowania. Najpopularniejsza i najbardziej znana odmiana jest wydobywana z ziemi, która składa się z kilku warstw.

Pod tym krótkim i zwięzłym wprowadzeniu przejdźmy do konkretów. Interesują nas właściwości, które może wnieść do naszych włosów.

Cebula ma wiele witamin i wysoką zawartość siarki, minerału, który jest bardzo korzystny dla włosów, skóry i paznokci. Jest on zdolny do zapewnienia mieszkom włosowym niezbędnego pożywienia, aby poprawić ich cykl życia, a tym samym rewitalizujące skórę głowy. Mówi się także, że wyraźnie przyśpiesza porost włosów.

Ponadto ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i pasożytnicze, które mogą zakończyć problemy z łupieżem i zapewnić głębokie czyszczenie.

W internecie możemy odnaleźć wiele przepisów na przygotowanie szamponu z cebuli w domowych warunkach. Jednak taki szampon będzie miał zapach cebuli, który nie każdy zaakceptuje. Nie musimy jednak rezygnować z używania takiego szamponu, ponieważ na rynku istnieją już gotowe szampony, które są przebadane, pozbawione zapachu cebuli i oferują nawet więcej właściwości niż domowy szampon.

Przykładem takiego produktu jest szampon przeciw-utleniający Babaria Onion „Szampon cebulowy”, który nie drażni oczu ani nie pachnie cebulą. Jest bogaty w siarkę, związki fenolowe i flawonoidy, które działają antyoksydacyjnie, oczyszczająco, przeciw podrażnieniom, ochronnie pod względem koloryzacji i stymulują wzrost włosów.

Ponieważ nie zawiera parabenów i ma niską cenę (ok. 20zł), osobiście uważam, że nie warto kręcić się po „domowych przepisach”, jeśli mamy już wszystko przygotowane !! Jednak każda osoba ma swoje gusta i preferencje, najważniejsze, aby zadbać o nasze włosy.

Ja osobiście stosuje ten szampon od ponad roku i widzę, że moje włosy rosną szybciej, przestały się przetłuszczać oraz pojawiają się tzw. baby hairy 😉

Znajomi, widząc poprawę moich włosów, również pokusili się na ten szampon i póki co sobie chwalą i cały czas wracają po kolejną butelkę. Jest to dość słabo znany produkt w naszym kraju, sama marka jest również mało znana – a szkoda bo naprawdę są to bardzo dobrej jakości kosmetyki.

Na koniec wrzucę tu wpis odnośnie badań przeprowadzonych przez Babaria odnośnie skuteczności tego szamponu. Przeprowadzone badania* potwierdziły skuteczność stosowania ekstraktu z cebuli w leczeniu łysienia. Po 6 tygodniach przeprowadzania zabiegu 2 razy dziennie, u 86,9% pacjentów zaobserwowano wzrost włosów, przy czym u mężczyzn wynosił on 93.7%, a u kobiet 71.4%.

*Źródło badań: Babaria

Zapraszam Was do spróbowania i wystawienia własnej opinii na ten temat 😉

Szampon oczywiście kupicie tutaj:

Szampon Cebulowy Babaria Onion 700 ml